Umývadlové batérie - Dokonalá hygiena v kúpeľni

Objavte široký výber umývadlových batérií na Intercom.sk. Ponúkame moderné aj klasické dizajny, ktoré zdokonalia funkčnosť a estetiku vášho kúpeľňového priestoru. Vyberte si batériu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a vkusu.

507 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Funkčnosť a dizajn: Ako si vybrať umývadlovú batériu?

V kúpeľni začína i končí náš aktívny deň. Poskytuje nám očistu tela aj duše, naberáme v nej energiu a relaxujeme. Umývadlová batéria je toho významnou súčasťou. Aby sa stala pravou ozdobou kúpeľne a dokonale zapadla do jej dizajnu, musí byť nielen funkčná, ale aj krásna. Pre uľahčenie výberu vám predstavíme rôzne typy umývadlových batérií, ktoré sú dnes dostupné na trhu.

Batérie podľa typu ovládania

  • pákové batérie, umožňujúce pohodlné a intuitívne ovládanie prietoku a teploty vody, sú najbežnejším typom umývadlových batérií.
  • vrškové batérie sú ovládané dvomi klasickými kohútikmi, zvlášť pre studenú a teplú vodu. Obľube sa tešia pre ich tradičný retro dizajn.
  • senzorové batérie, donedávna využívané prevažne v komerčných priestoroch, dnes získavajú na popularite aj v domácnostiach. A to právom: bezdotykové ovládanie zabezpečuje pohodlie, vysokú úroveň hygieny a úsporu vody. Mnohé z týchto batérií majú ovládaciu rukoväť pre reguláciu teploty a prietoku vody, pričom niektoré možno nastavovať cez Bluetooth. Sú skvelou voľbou pre rodiny s malými deťmi: dokážu si vodu spustiť bez načahovania sa za pákou a nezabudnú vodu zavrieť. Ocenia ju aj ľudia s poruchou mobility a jemnej motoriky. 
  • termostatické batérie sa pohodlne ovládajú pomocou rukovätí. Sú vysoko úsporné, komfortné a vďaka bezpečnostnej poistke proti opareniu aj bezpečné. Ich obľuba rastie i napriek vyššej obstarávacej cene.
  • tlačné batérie sa ovládajú zatlačením tlačidla, po ktorom voda tečie určitý vopred nastavený čas. 

Batérie podľa inštalácie

  • stojankové umývadlové batérie sa inštalujú jednoducho a rýchlo buď priamo do otvoru v umývadle alebo na dosku pod umývadlovou misou. Obvykle sú jednootvorové, no stretneme sa aj s viacotvorovými variantmi.
  • nástenné umývadlové batérie vynikajú jednoduchou montážou do steny nad umývadlom. Pred výberom zmerajte rozstup medzi prívodnými rúrkami: ten býva obvykle 150mm, prípadne 100mm.
  • podomietkové umývadlové batérie sú ideálnou voľbou pre milovníkov minimalizmu a elegancie. Inštalujú sa na montážne teleso zapustené pod omietkou alebo obkladom. Viditeľný je len výtok a ovládacie prvky, obvykle páka. Tieto batérie nezaberajú žiadne miesto na umývadle, čím nielenže šetria priestor, ale umožňujú udržiavať umývadlo v  suchu a čistote bez akýchkoľvek prekážok.

Batérie s odtokovou súpravou

Mnohé umývadlové batérie sú vybavené odtokovou súpravou v podobe tiahla umiestneného na zadnej strane batérie. Poľahky ním môžete ovládať odtok vody. Ak batéria odtokovú súpravu nemá a nechcete využívať obyčajnú gumovú zátku, odporúčame zadovážiť si štýlovú klik piletu, ktorá sa ovláda zatlačením na jej vrchnú krytku.

Priamoohrevné batérie: batéria + ohrievač v jednom

Elektrické priamoohrevné batérie kombinujú vodovodnú batériu s ohrievačom vody. Stačí ich pripojiť k prívodu studenej vody a do elektrickej siete. Ich fungovanie spočíva v ohreve vody elektrickým prúdom prostredníctvom vykurovacej špirály ukrytej v tele batérie. Po zapnutí batérie prúd prechádza špirálou a zohrieva ju. Tá následne ohrieva vodu pretekajúcu batériou. Voda je tak zohriata rýchlo a efektívne. K ovládaniu batérií slúži spravidla páka. Zvyčajne tiež disponujú displejom zobrazujúcim orientačnú teplotu vody.

Umývadlové ventily na studenú vodu

Umývadlové ventily sa na prvý pohľad podobajú klasickým batériám. Na rozdiel od nich však nezmiešavajú teplú a studenú vodu. Obvykle sa pripájajú na prívod studenej či mierne predhriatej vody. Tieto batérie predstavujú úspornú a elegantnú voľbu všade tam, kde nie je potrebná alebo prístupná teplá voda: napríklad na toalete, v dielni alebo garáži, v skladoch či priemyselných priestoroch.

Batérie s technológiou studeného štartu

Vzhľadovo rovnaké, predsa však iné. Zatiaľ čo bežné batérie v stredovej polohe páky zmiešavajú teplú vodu so studenou, batériami s technológiou studeného štartu preteká v stredovej polohe páky iba studená voda. Teplú vodu možno dosiahnuť až pootočením páky doľava. Táto technológia umožňuje efektívnejšie využívať teplú vodu a šetriť energiu, čím prispieva k zodpovednejšiemu využívaniu zdrojov.

Túto inovatívnu technológiu pre úsporu vody predstavuje značka Aquaristo Style pod názvom eCold start technology, značka Hansgrohe pod názvom CoolStart Technology alebo značka Grohe pod názvom Silkmove ES.

Dizajn od výmyslu sveta

Trh ponúka pestrú škálu umývadlových batérií: od jednoduchých až po dizajnové kúsky. Pri výbere dbajte na vzájomný súlad batérie s umývadlom: tvoria spolu nerozlučnú dvojicu. K masívnejšiemu umývadlu voľte robustnejšiu batériu, aby sa pri ňom malá batéria nestratila. K menšiemu umývadlu voľte batériu subtílnejšiu, ktorá nebude pôsobiť príliš výrazne. Štýlová vysoká batéria pre umývadlové misy s výškou výpustu nad 20cm je určená pre voľne položené umývadlá. Na toaletách pre potrebu krátkeho oplachu rúk postačuje malé umývadlo: k nemu sú určené špeciálne batérie pre umývadielka. Farebne výrazné alebo tvarovo atypické umývadlo doplňte jednoduchšou batériou, ktorá nechá umývadlo vyniknúť. Ku klasickému bielemu umývadlu si naopak môžete dovoliť dizajnovo výraznejšiu batériu.

Pri výbere zohľadnite celkový štýl kúpeľne. Zamerajte sa aj na tvary: oblými tvarmi vytvoríte jemný až romantický dojem. Hranaté tvary pôsobia luxusne a elegantne - vyniknúť môžu v minimalistických a nadčasových kúpeľniach. Zvoliť môžete aj zlatý stred: batérie kombinujúce v sebe hrany aj obliny.

Pomohli sme vám zorientovať sa vo svete umývadlových batérií? Veríme, že áno. Na našom e-shope Intercom.sk vám ponúkame široký výber, aby sme vyhoveli vašim potrebám a prispeli k vytvoreniu kúpeľňu, o akej ste vždy snívali. 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€