Bidetové batérie - Riešenie pre intímnu hygienu

Vylepšite svoje kúpeľňové vybavenie s našimi bidetovými batériami dostupnými na Intercom.sk. Ponúkame štýlové a praktické riešenia pre každý bidet, ktoré zabezpečia komfort a hygienu na prvom mieste.

83 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Bidetové batérie sú moderným riešením pre intímnu hygienu

Bidet je špeciálny typ toaletnej misy určenej pre intímnu hygienu. Je široko rozšírený v mnohých krajinách sveta. V posledných rokoch získava na popularite aj u nás na Slovensku. A niet sa čomu čudovať. Bidet prináša množstvo výhod, ktoré môžu výrazne zlepšiť kvalitu vášho života.

Výhody využívania bidetu

čistota, hygiena a zdravie: pri odstraňovaní nečistôt a baktérií z intímnych partií je voda účinnejšia než  toaletný papier. Používanie bidetu tak môže prispieť k zníženiu rizika vzniku infekcií a gynekologických problémov, ako aj k prevencii zápalov pri hemoroidoch. Ocenia ho i ženy po pôrode.

žiadne podráždenie pokožky: teplá voda z bidetu je príjemná, jemná a na rozdiel od toaletného papiera voči citlivej pokožke veľmi šetrná; 

viac komfortu, pocitu čistoty a sviežosti počas celého dňa;

zlepšenie kvality života a to nielen pre ľudí s poruchou mobility a seniorov;

šetrnosť voči životnému prostrediu: použitie bidetu planétu nezaťaží tak ako výroba a využívanie toaletného papiera, z ktorého vzniká veľké množstvo odpadu. A aj spotreba vody je výrazne nižšia. 

žiadne problémy s upchatým odpadom;

ekonomické výhody: z dlhodobého hľadiska sa investícia do bidetu jednoznačne vyplatí.

Typy bidetových batérií a ich inštalácia

Kľúčovou súčasťou každého bidetu je bidetová batéria. Na výber sú dva typy:

Táto batéria je umiestnená priamo na bidete. Od umývadlových batérií sa líši špeciálnym kĺbom na konci ramienka, ktorý umožňuje nastavenie smeru prúdu vody. Batéria môže mať odtokovú súpravu v podobe tiahla, ktoré umožňuje poľahky ovládať odtok vody. Ak odtokovú súpravu nemá, môžete na odtok vody použiť klik piletu či obyčajnú zátku. Montáž tejto batérie je jednoduchá a rýchla.

Jej súčasťou môže byť aj integrovaný držiak spršky, bidetová ručná sprška s jemným prúdom vody a sprchová hadica. Minimalistický dizajn predurčuje túto batériu pre moderný interiér. Jej inštalácia je náročnejšia: montuje sa totiž na podomietkové teleso skryté pod omietkou či obkladmi, k čomu je potrebné mať prispôsobené rozvody vody. Je preto vhodná pre rekonštrukcie a novostavby. K tejto batérii nepotrebujete špeciálnu bidetovú misu, montuje sa ku klasickej záchodovej mise.

Starostlivosť o bidetové batérie

Pre zabezpečenie dlhej životnosti a optimálneho fungovania bidetovej batérie je dôležitá pravidelná starostlivosť. K čisteniu batérie používajte mäkkú handričku s mydlovou vodou, následne ju vytrite dosucha. Vyhnite sa agresívnym čistiacim prostriedkom a hubkám s drsným povrchom – mohli by batériu poškodiť. Ak sa vytvorí vodný kameň, odstránite ho zmesou vody a octu. 

Bidetové batérie prispievajú k hygienickej, komfortnej a efektívnej starostlivosti o intímne partie. Zároveň môžu byť štýlovým doplnkom a prispieť tak k modernému dizajnu kúpeľne. Ak by ste s výberom batérie potrebovali poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť . 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€