Pisoárové a WC ventily - Čistota a úspora vody

15 položiek celkom
Splachovač WC SCHELLOMAT, tlakový
228,48 € –25 %
171,36 €
SCH 022160699

Výber pisoárovej batérie pre komerčné priestory

V oblasti sanitárnej techniky sa neustále objavujú inovácie, ktoré umožňujú vytvárať efektívnejšie a hygienickejšie riešenia pre naše každodenné potreby. Patria medzi ne aj splachovacie systémy pre toalety, ktoré v komerčných priestoroch hrajú kľúčovú rolu pri vytváraní príjemného prostredia pre klientov i zamestnancov. Pri výbere vhodného systému splachovania nemožno podceňovať jeho význam pre efektivitu prevádzky, atmosféru, komfort a celkovú hygienu. Správny výber môže výrazne prispieť k optimálnemu fungovaniu a príjemnej a hygienickej atmosfére verejných toaliet.

Alternatíva ku klasickému splachovaniu

Modernú alternatívu pre klasické splachovanie predstavujú inovatívne pisoárové batérie a WC ventily. Ich uplatnenie je široké: často sú využívané v hoteloch, reštauráciách, školách, športoviskách, administratívnych a kultúrnych budovách, no ocenia ich aj domácnosti vybavené pisoárom. 

Splachovacie systémy môžu byť ovládané buď manuálne alebo automaticky.

Manuálne splachovanie pisoárov a WC – tlakové splachovanie

V komerčných prevádzkach sa stretávame spravidla s manuálnym splachovaním pisoárov či toaliet. Tieto tlakové splachovače sú výhodné pre ich nižšiu cenu i úsporu vody. Ovládajú sa jednoducho a intuitívne: stačí stlačiť tlačidlo alebo páčku. Voda potom tečie po určitý vopred nastavený čas a po jeho uplynutí sa automaticky vypne. Tlačidlá umožňujú buď jednočinné splachovanie, pri ktorom sa vyprázdni celá nádrž, alebo dvojčinné splachovanie, ktoré umožňuje efektívnejšie splachovanie s minimalizáciou spotreby vody. Dĺžku splachovania aj objem vody pri jednom spláchnutí je obvykle možné nastaviť podľa potreby.

Automatické splachovanie pisoárov a WC – splachovanie bez dotyku

Automatické splachovače s infračerveným senzorom pohybu umožňujú bezkontaktné ovládanie: nie je potrebné sa dotýkať žiadnych ovládacích prvkov, obsah toalety sa automaticky spláchne po jej použití. To zaručuje vysokú úroveň hygieny, čistoty a komfortu a zamedzuje sa šíreniu baktérií. Dĺžku splachovania a množstvo splachovanej vody je možné nastaviť, rovnako aj dobu automatického hygienického oplachu po poslednom spláchnutí, čím sa pisoár či WC udržiava v optimálnom stave čistoty. Senzorové pisoárové batérie často disponujú pokročilými funkciami, nastaviteľnými pomocou Bluetooth. Prevádzka pisoárových batérií môže byť zabezpečená sieťovým alebo batériovým napájaním.

Typy inštalácie splachovacích systémov

Z hľadiska inštalácie delíme pisoárové batérie a WC ventily na nadomietkové a podomietkové. Nadomietkové batérie sa montujú jednoducho a rýchlo priamo na stenu. Podomietkové batérie sa inštalujú na montážne teleso pod obklad či omietku. Toto riešenie je veľmi estetické a minimalistické: viditeľná zostáva len krytka a ovládacie prvky. V prípade potreby údržby možno krytku ľahko odstrániť. 

Na čo sa zamerať pri výbere? 

  • energetická efektívnosť: V dnešnej dobe je ekologická zodpovednosť nevyhnutnosťou. Voľba energeticky úsporných pisoárových batérií môže prispieť k udržateľnosti a zároveň znížiť náklady na prevádzku.
  • materiál a dizajn: v komerčných priestoroch sú pisoárové batérie a WC ventily vystavené častému používaniu a opotrebeniu. Investujte preto do kvalitných výrobkov, ktoré zaručia odolnosť, dlhú životnosť a ľahkú údržbu a sú chránené voči vandalizmu. Vhodným materiálom je mosadz alebo nerezová oceľ. Myslite zároveň aj na dizajn: mal by korešpondovať s estetikou komerčného priestoru a dodávať mu profesionálny vzhľad.
  • dostupnosť náhradných dielov a servisu: pri investícií do ventilov je potrebné zvážiť aj dostupnosť náhradných dielov a možnosti servisu. Vsaďte na spoľahlivé značky, schopné zabezpečiť jednoduchý prístup k náhradným dielom aj k bezproblémovej oprave batérií, čo môže výrazne minimalizovať potenciálne výpadky prevádzky.

Údržba

V komerčných priestoroch je obzvlášť dôležité dbať na zvýšené nároky na údržbu a starostlivosť o pisoárové batérie. K ich čisteniu používajte len jemné mydlové čistiace prostriedky a mäkké hubky či handričky. Vyhnite sa hubkám s drsným povrchom a čistiacim dezinfekčným prostriedkom, ktoré obsahujú alkohol, amoniak, kyselinu soľnú, fosforovú alebo octovú. 

Výber správneho splachovacieho systému pre komerčné priestory nie je len otázkou praktickosti, ale aj estetiky a udržateľnosti. Pri rozhodovaní zohľadnite vaše súčasné potreby, ale aj budúce trendy a inovácie v oblasti sanitárnej techniky. Investícia do kvalitnej batérie môže významne prispieť k pohodliu užívateľov a k efektívnemu prevádzkovaniu. Ak by ste s výberom potrebovali poradiť, obráťte sa na nás.

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom