Vaňové batérie - Dokonalý relax vo vani

328 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Vaňové batérie: kľúč k dokonalému relaxu

Čaro dokonalého kúpeľa spočíva v správne vybranej vaňovej batérii. Tá môže spríjemniť chvíle relaxácie a z kúpania spraviť zážitok. Stačí len napustiť vaňu, zapáliť sviečku, vziať do ruky knižku či víno a užívať si chvíle pre seba.

Batérie podľa inštalácie

Pri výbere novej batérie je kľúčovým faktorom spôsob montáže a jej umiestnenie. Ak len vymieňate starú batériu za novú a neplánujete zasahovať do rozvodov vody, bude váš typ batérie daný. V prípade rekonštrukcie či novostavby môžete prispôsobiť rozvody vody podľa svojich preferencií a potrieb, čím sa vám otvárajú mnohé možnosti.

  • nástenné vaňové batérie: najrozšírenejší typ batérií. Ich dizajn môže byť klasický, ale aj moderný až luxusný. Vynikajú jednoduchou montážou: pred výberom stačí poznať rozstup medzi prívodnými rúrkami. Batérie sú opatrené prepínačom medzi vaňovým výtokom a sprchovou hadicou, čo umožňuje vychutnať si nielen kúpeľ, ale aj osviežujúcu sprchu. Niektoré z nástenných batérií majú i horný vývod pre pripojenie sprchovej tyče. 
  • podomietkové vaňové batérie: minimalistické riešenie pre moderné kúpeľne. Vďaka inštalácii pod obklad či omietku zostávajú viditeľné len ovládacie prvky a ozdobná krytka, ktorú pre prípad údržby ľahko zložíte. Podomietkové batérie môžu byť určené pre jedno alebo viac odberných miest a tak okrem napúšťania vane môžu obslúžiť aj ručnú a  hlavovú sprchu. K napúšťaniu vane môžete využiť vaňový výtok alebo sofistikované napúšťanie cez prepad vane pomocou špeciálneho vaňového sifónu, čím dodáte kúpeľni štýlový a funkčný nádych. 
  • podlahové batérie: určené sú pre voľne stojace vane, spolu s ktorými vnášajú do priestrannej kúpeľne luxusný štýl a sľubujú dokonalý relax. Ich súčasťou býva spravidla nielen výtok do vane, ale i ručná sprška s hadicou a tak si okrem kúpeľa môžete užiť aj príjemnú sprchu. Batérie sa montujú priamo do podlahy. Ich inštalácia je náročnejšia a preto ju odporúčame zveriť do rúk kvalifikovanému odborníkovi.
  • batérie na okraj vane: obvykle sú dvoj- alebo štvorotvorové a inštalujú sa priamo do vyvŕtaných otvorov vo vani alebo na múrik vedľa vane. Mnohé z nich okrem vaňového výtoku a ovládacích prvkov zahŕňajú aj ručnú sprchu s hadicou, ktorú možno ľahko ovládať pomocou navíjacieho mechanizmu ukrytého za vaňou. Tento typ batérií ocenia milovníci dizajnu a komfortu: sú totiž v dosahu a tak poskytujú pohodlné ovládanie vody počas kúpeľa. A čo viac: keďže je sprchová hadica ukrytá, nebude vám počas kúpeľa zavadzať a máčať sa vo vani.

Podomietkové batérie, podlahové batérie a batérie na okraj vane potrebujú k inštalácii montážne teleso. Pri jeho výbere dbajte na kompatibilitu s batériou: odporúčame zvoliť teleso a batériu od rovnakého výrobcu, aby ste zabezpečili ich optimálne fungovanie.

Batérie podľa typu ovládania

Pákové batérie predstavujú najbežnejší typ vaňových batérií. Ich ovládanie je intuitívne a komfortné. 

kohútikovými batériami sa stretávame zriedkavejšie. Hoci nie sú príliš praktické a úsporné, stále si nájdu svojich priaznivcov pre ich retro dizajn.

V súčasnosti sa do popredia dostávajú termostatické batérie. Pomocou rukovätí možno regulovať intenzitu prúdu vody a jej teplotu. Batérie dokážu namiešať požadovanú teplotu vody okamžite a udržiavať ju konštantnou nezávisle od výkyvov tlaku alebo teploty dodávanej teplej a studenej vody. Teplotu tak nie je potrebné zdĺhavo nastavovať, čo vedie k eliminácii plytvania vodou a zvyšuje komfort. Batérie navyše disponujú bezpečnostnou poistkou proti opareniu a niektoré aj technológiou zaručujúcou jej chladný povrch, vďaka čomu sú veľmi bezpečné aj pre deti. Termostatické batérie sú skvelou voľbou pre moderné a ekologické domácnosti.

Tipy pre zdravý, bezpečný a úsporný kúpeľ  

Kúpeľ vo vani je skvelý spôsob, ako sa zrelaxovať, uvoľniť a postarať sa o svoju pokožku. Môže však priniesť isté úskalia: prinášame preto niekoľko tipov, ako si užiť kúpeľ na maximum a pritom zbytočne nezaťažiť naše zdravie, prírodu i peňaženku

myslite na životné prostredie: : pri kúpeli sa spotrebuje výrazne viac vody než pri sprche. Uprednostnite preto kratšie sprchovanie pred častým kúpaním. Ak sa vám však kúpeľ žiada, doprajte si ho. Stačí sa kúpať s rozumom, nenechať vodu zbytočne odtekať a opäť pritekať. Použitú vodu môžete využiť napríklad na splachovanie.

Náš tip: spotrebu vody vám pomôžu znížiť naše termostatické batérie

myslite na svoje zdravie: kúpeľ má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie: zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, odstraňuje nečistoty a odumreté kožné bunky, znižuje stres aj zlepšuje kvalitu spánku. Nemal by však trvať viac než 20 minút a teplota vody by nemala presiahnuť 38°C . Pridlhý horúci kúpeľ môže pokožku vysušiť a narušiť jej ochrannú vrstvu. Po kúpeli je vhodné použiť ochranný telový krém.

myslite na osobnú hygienu: sprchovanie je hygienickejšie než kúpanie: tečúca voda okamžite zmyje všetky nečistoty a pot z tela do odtoku. Odporúčame dať si pred kúpeľom krátku sprchu: tá z tela odstráni špinu, ktorá by sa mohla rozpúšťať vo vode počas kúpania.

myslite na čistotu:  udržujte svoju kúpeľňu v čistote a suchu, aby ste predišli problémom s plesňami a baktériami. Po každom kúpeli umyte vaňu jemnou hubkou a vytrite. Raz týždenne ju vydezinfikujte vhodným prostriedkom. Batériu a sprchové príslušenstvo, kde sa môže usadzovať nielen vlhkosť, ale aj vodný kameň, vyčistite mäkkou handričkou s mydlovou vodou a osušte. Po kúpeli vždy vyvetrajte alebo zapnite ventilátor. 

myslite na bezpečnosť: vybavte svoju vaňu a jej okolie bezpečnostnými prvkami ako je madlo či protišmykové podložky. Predídete tak možným zraneniam a úrazom, na ktoré sú náchylní nielen seniori, deti a ľudia so zdravotným znevýhodnením. 

Veríme, že vám naše tipy uľahčia rozhodovanie pri výbere tej správnej vaňovej batérie a vy si tak budete môcť vychutnať nekonečné chvíle pohody vo vašej kúpeľni. Pokiaľ by ste s výberom potrebovali poradiť, sme tu pre vás. 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom