Vaňové batérie - Dokonalý relax vo vani

Ponúkame rôzne štýly vaňových batérii od minimalistických po luxusné riešenia, každá z nich zabezpečí dokonalú funkčnosť a štýl vašej kúpeľne. Užite si relaxačnú kúpeľ vo vani s našimi prvotriednymi batériami.

338 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Vaňové batérie: kľúč k dokonalému relaxu

Čaro dokonalého kúpeľa spočíva v správne vybranej vaňovej batérii. Tá môže spríjemniť chvíle relaxácie a z kúpania spraviť zážitok. Stačí len napustiť vaňu, zapáliť sviečku, vziať do ruky knižku či víno a užívať si chvíle pre seba.

Batérie podľa inštalácie

Pri výbere novej batérie je kľúčovým faktorom spôsob montáže a jej umiestnenie. Ak len vymieňate starú batériu za novú a neplánujete zasahovať do rozvodov vody, bude váš typ batérie daný. V prípade rekonštrukcie či novostavby môžete prispôsobiť rozvody vody podľa svojich preferencií a potrieb, čím sa vám otvárajú mnohé možnosti.

  • nástenné vaňové batérie: najrozšírenejší typ batérií. Ich dizajn môže byť klasický, ale aj moderný až luxusný. Vynikajú jednoduchou montážou: pred výberom stačí poznať rozstup medzi prívodnými rúrkami. Batérie sú opatrené prepínačom medzi vaňovým výtokom a sprchovou hadicou, čo umožňuje vychutnať si nielen kúpeľ, ale aj osviežujúcu sprchu. Niektoré z nástenných batérií majú i horný vývod pre pripojenie sprchovej tyče. 
  • podomietkové vaňové batérie: minimalistické riešenie pre moderné kúpeľne. Vďaka inštalácii pod obklad či omietku zostávajú viditeľné len ovládacie prvky a ozdobná krytka, ktorú pre prípad údržby ľahko zložíte. Podomietkové batérie môžu byť určené pre jedno alebo viac odberných miest a tak okrem napúšťania vane môžu obslúžiť aj ručnú a  hlavovú sprchu. K napúšťaniu vane môžete využiť vaňový výtok alebo sofistikované napúšťanie cez prepad vane pomocou špeciálneho vaňového sifónu, čím dodáte kúpeľni štýlový a funkčný nádych. 
  • podlahové batérie: určené sú pre voľne stojace vane, spolu s ktorými vnášajú do priestrannej kúpeľne luxusný štýl a sľubujú dokonalý relax. Ich súčasťou býva spravidla nielen výtok do vane, ale i ručná sprška s hadicou a tak si okrem kúpeľa môžete užiť aj príjemnú sprchu. Batérie sa montujú priamo do podlahy. Ich inštalácia je náročnejšia a preto ju odporúčame zveriť do rúk kvalifikovanému odborníkovi.
  • batérie na okraj vane: obvykle sú dvoj- alebo štvorotvorové a inštalujú sa priamo do vyvŕtaných otvorov vo vani alebo na múrik vedľa vane. Mnohé z nich okrem vaňového výtoku a ovládacích prvkov zahŕňajú aj ručnú sprchu s hadicou, ktorú možno ľahko ovládať pomocou navíjacieho mechanizmu ukrytého za vaňou. Tento typ batérií ocenia milovníci dizajnu a komfortu: sú totiž v dosahu a tak poskytujú pohodlné ovládanie vody počas kúpeľa. A čo viac: keďže je sprchová hadica ukrytá, nebude vám počas kúpeľa zavadzať a máčať sa vo vani.

Podomietkové batérie, podlahové batérie a batérie na okraj vane potrebujú k inštalácii montážne teleso. Pri jeho výbere dbajte na kompatibilitu s batériou: odporúčame zvoliť teleso a batériu od rovnakého výrobcu, aby ste zabezpečili ich optimálne fungovanie.

Batérie podľa typu ovládania

Pákové batérie predstavujú najbežnejší typ vaňových batérií. Ich ovládanie je intuitívne a komfortné. 

kohútikovými batériami sa stretávame zriedkavejšie. Hoci nie sú príliš praktické a úsporné, stále si nájdu svojich priaznivcov pre ich retro dizajn.

V súčasnosti sa do popredia dostávajú termostatické batérie. Pomocou rukovätí možno regulovať intenzitu prúdu vody a jej teplotu. Batérie dokážu namiešať požadovanú teplotu vody okamžite a udržiavať ju konštantnou nezávisle od výkyvov tlaku alebo teploty dodávanej teplej a studenej vody. Teplotu tak nie je potrebné zdĺhavo nastavovať, čo vedie k eliminácii plytvania vodou a zvyšuje komfort. Batérie navyše disponujú bezpečnostnou poistkou proti opareniu a niektoré aj technológiou zaručujúcou jej chladný povrch, vďaka čomu sú veľmi bezpečné aj pre deti. Termostatické batérie sú skvelou voľbou pre moderné a ekologické domácnosti.

Tipy pre zdravý, bezpečný a úsporný kúpeľ  

Kúpeľ vo vani je skvelý spôsob, ako sa zrelaxovať, uvoľniť a postarať sa o svoju pokožku. Môže však priniesť isté úskalia: prinášame preto niekoľko tipov, ako si užiť kúpeľ na maximum a pritom zbytočne nezaťažiť naše zdravie, prírodu i peňaženku

myslite na životné prostredie: : pri kúpeli sa spotrebuje výrazne viac vody než pri sprche. Uprednostnite preto kratšie sprchovanie pred častým kúpaním. Ak sa vám však kúpeľ žiada, doprajte si ho. Stačí sa kúpať s rozumom, nenechať vodu zbytočne odtekať a opäť pritekať. Použitú vodu môžete využiť napríklad na splachovanie.

Náš tip: spotrebu vody vám pomôžu znížiť naše termostatické batérie

myslite na svoje zdravie: kúpeľ má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie: zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, odstraňuje nečistoty a odumreté kožné bunky, znižuje stres aj zlepšuje kvalitu spánku. Nemal by však trvať viac než 20 minút a teplota vody by nemala presiahnuť 38°C . Pridlhý horúci kúpeľ môže pokožku vysušiť a narušiť jej ochrannú vrstvu. Po kúpeli je vhodné použiť ochranný telový krém.

myslite na osobnú hygienu: sprchovanie je hygienickejšie než kúpanie: tečúca voda okamžite zmyje všetky nečistoty a pot z tela do odtoku. Odporúčame dať si pred kúpeľom krátku sprchu: tá z tela odstráni špinu, ktorá by sa mohla rozpúšťať vo vode počas kúpania.

myslite na čistotu:  udržujte svoju kúpeľňu v čistote a suchu, aby ste predišli problémom s plesňami a baktériami. Po každom kúpeli umyte vaňu jemnou hubkou a vytrite. Raz týždenne ju vydezinfikujte vhodným prostriedkom. Batériu a sprchové príslušenstvo, kde sa môže usadzovať nielen vlhkosť, ale aj vodný kameň, vyčistite mäkkou handričkou s mydlovou vodou a osušte. Po kúpeli vždy vyvetrajte alebo zapnite ventilátor. 

myslite na bezpečnosť: vybavte svoju vaňu a jej okolie bezpečnostnými prvkami ako je madlo či protišmykové podložky. Predídete tak možným zraneniam a úrazom, na ktoré sú náchylní nielen seniori, deti a ľudia so zdravotným znevýhodnením. 

Veríme, že vám naše tipy uľahčia rozhodovanie pri výbere tej správnej vaňovej batérie a vy si tak budete môcť vychutnať nekonečné chvíle pohody vo vašej kúpeľni. Pokiaľ by ste s výberom potrebovali poradiť, sme tu pre vás. 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€