205 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Ako termostatické batérie zabezpečujú komfort, bezpečnosť a úspory

V dnešnom svete dynamicky sa rozvíjajúcich technológií predstavujú termostatické batérie revolučný pokrok v oblasti sanitárneho vybavenia. Ich inovatívne riešenia a moderný dizajn prinášajú nielen efektivitu a úsporu, ale aj estetický pôvab do našich domovov. 

Ako funguje termostatická batéria? 

V tele termostatickej batérie je ukrytý špeciálny termostatický ventil reagujúci na teplotu a tlak pritekajúcej vody, čo umožňuje batérii namiešavať požadovanú teplotu vody okamžite a udržiavať ju konštantnú, bez ohľadu na kolísanie tlaku vody v domácnosti. Zabraňuje tak nežiadúcim teplotným výkyvom, čím zabezpečuje vysoký komfort aj výraznú úsporu. 

Bezpečnosť na prvom mieste

Termostatické batérie majú obvykle prednastavenú teplotu vody na bezpečných a pre väčšinu ľudí príjemných 38°C. Opatrené sú bezpečnostnou poistkou zabraňujúcou opareniu. Jednoduchým stlačením tejto poistky môžeme teplotu vody podľa potreby zvýšiť. 

Mnohé termostatické batérie sú vybavené aj ďalšou technológiou zabraňujúcou popáleniu, známej ako CoolTouch od Aquaristo Style či ThermoCool u značky Hansa. Vnútorným kanálom batérie prúdi studená voda, vďaka ktorej sa telo armatúry zohrieva len minimálne a jej povrch zostáva na dotyk príjemný.  

Niektoré termostatické batérie disponujú praktickým tlačidlom pre obmedzenie prietoku vody. Intenzívnejší prúd tak môžeme nastaviť až po jeho stlačení. 

Všetky tieto opatrenia prispievajú k bezpečnému používaniu malými deťmi či seniormi, ale zároveň vedú aj k úspore. 

Energetická účinnosť

V oblasti energetickej úspornosti spomedzi všetkých typov vodovodných batérií vedú nepochybne termostatické batérie. Ich schopnosť udržiavať konštantnú teplotu nastavenú na optimálnu hodnotu totiž efektívne eliminuje plytvanie vodou. Vďaka tomu môžu termostatické batérie významne prispieť k zníženiu spotreby energie a vody v domácnosti a to až o 20-30%. 

Typy batérií a dizajn

Na trhu je dostupná široká ponuka rôznych typov termostatických batérií. Obľúbeným variantom je termostatická vaňová batéria či termostatická sprchová batéria s nástennou alebo podomietkovou montážou. Stretnúť sa môžeme aj s batériami určenými k drezu či umývadlu. Moderný dizajn termostatických batérií zaručuje nielen atraktivitu, ale aj komfort a praktickú využiteľnosť  pri každodennom používaní. 

Náš tip: milovníci pokročilých technológií nepochybne ocenia termostatické batérie s wellness programom s možnosťou ovládania cez Bluetooth. 

Inštalácia a údržba

Inštalácia termostatickej batérie je obvykle pomerne jednoduchý proces, ktorý môže byť vykonaný bez potreby rozsiahlych kúpeľňových renovácií. A síce náklady na prípadný servis a údržbu batérií môžu byť vyššie než u iných typov batérií, energetická efektívnosť a úspora z nich robí užívateľsky prívetivú a dlhodobú investíciu do vášho domova.

Termostatické batérie sú skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kombináciu funkčnosti, bezpečnosti a moderného štýlu pre svoju kúpeľňu či kuchyňu. Vďaka technologickej sofistikovanosti spojenej s praktickými výhodami sú skvelou voľbu pre každú modernú domácnosť. 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom