Batérie do bytového jadra

27 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Praktické riešenie pre malé kúpeľne

Život v panelákoch môže prinášať rôzne výzvy, najmä ak ide o kúpeľne. Tie sú často malé, stiesnené a preto si vyžadujú premyslené a efektívne riešenia. A to platí aj pri výbere vodovodných batérií.

Batérie 3v1

Skvelým riešením pre malé kúpeľne v bytových domoch a panelákoch, kde sa každý centimeter počíta, sú batérie do bytového jadra. Jedná sa o špeciálny typ obvykle nástenných batérií s dlhším otočným ramienkom, umožňujúcim napúšťať vodu do umývadla aj do vane. Vďaka klasickému alebo keramickému prepínaču navyše možno po pripojení sprchovej hadice batériu využiť aj na sprchovanie. Jedna batéria tak v sebe kombinuje funkcie batérie pre umývadlo, vaňu aj sprchu.

Pokiaľ neplánujete meniť bytové jadro, sú pre vás tieto batérie ideálnym ekonomickým riešením. Efektívne tak využijete malý priestor, ušetríte peniaze aj čas.

Ako udržať batériu do bytového jadra v optimálnom stave?

Pravidelná údržba je nevyhnutná pre zabezpečenie dlhej životnosti a optimálneho fungovania vodovodných batérií. Venujte preto pozornosť starostlivosti o ne.

  • čistenie batérie: na čistenie batérie používajte mäkkú handričku s mydlovou vodou či inými šetrnými čistiacimi prostriedkami alebo pastu vytvorenú zo sódy bikarbóny a vody v pomere 1:1. Pomocou jemnej zubnej kefky sa dostanete aj do záhybov a špár. Po vyčistení batériu opláchnite a dôkladne vytrite dosucha. Vyhýbajte sa agresívnym čistiacim prostriedkom a drsným hubkám, ktorými by ste mohli povrch batérie poškodiť a spôsobiť škrabance.
  • odstraňovanie vodného kameňa: batérie sú náchylné na usadzovanie vodného kameňa. Doprajte im preto pravidelne dôkladnú očistu. Postupujte nasledovne: do pevného plastového vrecka nalejte v rovnakom pomere vodu a ocot. Vrecko priviažte na ramienko batérie, nechajte pôsobiť niekoľko hodín a opláchnite. Ocot si poradí aj so silnejším vodným kameňom.
  • výmena tesnenia: ak batéria netesní, je nevyhnutné tesnenie vymeniť. Predídete tak únikom vody a zvýšite efektívnosť batérie. Tesnenia zakúpite v obchodoch alebo e-shopoch so sanitárnou technikou – a to aj u nás.

Batérie do bytového jadra predstavujú praktické riešenie pre akékoľvek malé kúpeľne, ale i práčovne a iné stiesnené priestory. Nielenže šetria priestor, ale sú aj ľahko udržiavateľné a dostupné v rôznych dizajnoch. Ak by ste potrebovali pri výbere poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť.

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom