Plynoinštalačný sortiment pre bezpečnú a spoľahlivú inštaláciu plynu

27 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Bezpečná a efektívna inštalácia plynu: prečo sú kvalitné plynové hadice základom vášho systému

Srdcom - či skôr tepnami každého spoľahlivého a bezpečného plynového systému sú kvalitné plynové hadice, zabezpečujúce efektívny prenos plynu. Na e-shope Intercom.sk vám ponúkame široký sortiment hadíc na plyn renomovanej značky Paktermo.

Táto spoločnosť s dlhoročnou tradíciou patrí medzi svetových lídrov v oblasti výroby plynových hadíc pre domáce aj priemyselné zariadenia. S exportom do viac než 30 krajín sveta si získala silné postavenie na trhu. Naša spoločnosť Intercom Bratislava je už od roku 2018 jej autorizovaným distribútorom v rámci EEA.

Kvality a výhody plynových hadíc Paktermo

Všetky flexi hadice na plyn Paktermo, určené pre pripojenie domácich spotrebičov v interiéri, sú  vyrobené z vysoko kvalitného nerezového vlnovca s PVC opláštením, čo zaručuje celý rad výhod:

  • odolnosť voči korózii spôsobenej vlhkom a plynmi predlžuje životnosť hadice a minimalizuje potrebu častej výmeny;
  • odolnosť voči vysokým teplotám umožňuje bezpečné použitie hadice bez rizika jej poškodenia
  • odolnosť voči chemickým látkam taktiež znižuje riziko poškodenia hadice a úniku plynu;
  • ohybnosť pre jednoduchšiu inštaláciu a údržbu;
  • nízka hmotnosť pre uľahčenie manipulácie;
  • cenová dostupnosť.

Výber plynovej hadice

Pri výbere vhodnej plynovej hadice pre vašu domácnosť je dôležité brať do úvahy viacero aspektov. Typ hadice by mal zodpovedať vášmu spotrebiču a jeho umiestneniu: môže vám postačovať klasická rovná hadica, pre ťažšie prístupné miesta si môžete zvoliť hadicu s 90° kolenom.

Niektoré hadice disponujú otočnou koncovkou,  zabraňujúcou  jej skrúteniu. 

Dĺžka hadice by mala byť dostatočná pre bezpečné pripojenie plynového zariadenia k zdroju plynu: naše hadice majú od 50 do 200 cm.

Dôležitými parametrami sú aj priemertyp závitu. Pre pripojenie domácich plynových systémov sa používajú spravidla hadice 1/2x1/2" alebo 3/4x3/4" so závitom FF (vnútorný/vnútorný) alebo MF (vonkajší/vnútorný).

Bezpečnosť je na prvom mieste  

Používajte len certifikované hadice v súlade s príslušnými normami, ktoré zaručujú kvalitu a dodržiavajú prísne bezpečnostné štandardy. Naše plynové hadice spĺňajú tieto požiadavky, čím zabezpečujú nielen efektívnosť, ale aj bezpečnosť vašej inštalácie.

Všetky práce na plynových zariadeniach smú vykonávať len osoby s príslušným oprávnením na výkon takejto práce: inštaláciu preto zverte do rúk odborníkom.

A ak potrebujete s výberom plynovej hadice poradiť, neváhajte sa na nás v Intercome obrátiť.

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom