Drezové batérie - štýl a komfort v kuchyni

Objavte našu ponuku drezových batérií, ideálnych pre každú kuchyňu. Vyberte si z rôznych štýlov a funkcií, aby ste našli dokonalú batériu, ktorá zvýši efektivitu a estetiku vášho kuchynského priestoru.

394 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Drezové batérie pre váš domov aj do gastroprevádzok

V dnešnej dobe mnoho domácností vlastní umývačku riadu. Tá nám síce vie uľahčiť život, avšak nikdy plne nenahradí drezovú batériu. Drezová batéria je jednoducho neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Okrem praktických funkcií môže byť aj dizajnovým doplnkom, ktorý kuchyni dodá šmrnc.

Typy drezových batérií podľa typu ovládania a montáže

  • pákové batérie: najbežnejší typ drezových batérií, ovládanie pomocou páky je komfortné a intuitívne. Dostupné sú v širokej škále dizajnov a tak uspokoja potreby aj náročnejších zákazníkov.
  • kohútikové batérie: starší typ, avšak stále obľúbený vďaka svojmu retro dizajnu. 
  • termostatické batérie: intenzita prietoku vody a teploty sa ovláda pomocou rukovätí. Batérie sú vysoko úsporné, komfortné a vďaka bezpečnostnej poistke proti opareniu aj bezpečné, vďaka čomu ich obľuba napriek vyššej obstarávacej cene rastie.
  • senzorové batérie: už sa nemusíte báť, že si rukami zalepenými od cesta či špinavými od prípravy mäsa znečistíte batériu. Bezdotykové ovládanie zabezpečuje komfort a vysokú úroveň hygieny, eliminuje šírenie baktérií a vírusov. Navyše tieto batérie prispievajú k úspore vody. Obvykle umožňujú nastavenie teploty a intenzity vody. Hoci v súčasnosti v domácnostiach nie sú príliš rozšírené, postupne získavajú na popularite.

Všetky typy batérií sú dostupné v stojankovej aj nástennej verzii. Stojankové batérie sa montujú do otvoru v dreze alebo pracovnej doske. Nástenné batérie sa inštalujú nad drez do steny: pred kúpou si zmerajte rozstup medzi prívodnými rúrkami: obvykle je to 150mm alebo 100mm.

Materiál a povrchová úprava

Kvalitné drezové batérie sú vyrobené z mosadze, odolnej voči vysokému tlaku vody aj korózii. Chrómová povrchová úprava je klasika, stále väčšej obľube sa však teší aj čierna, biela, sivá, nerezová, mosadzná či medená. Do popredia sa dostávajú tiež batérie s povrchom z granitu, ktorý vyniká odolnosťou voči poškriabaniu a popraskaniu.

Špeciálne typy batérií do kuchyne

Batérie sklopné pod okno sú praktickým riešením pre úsporu priestoru. Ich špeciálna konštrukcia umožňuje bezproblémové otváranie okna a prístup k nemu bez obmedzení. 

Batérie pre profesionálne kuchyne: zväčša vysoké drezové batérie, ktoré vynikajú svojou profesionálnou funkcionalitou: napríklad flexibilným ramenom otočným o 360° a sprškou s možnosťou prepínania medzi viacerými druhmi prúdu. Plnenie vysokých hrncov, umývanie plechov či čistenie pracovnej plochy je pre tieto batérie hračka. Vhodné sú nielen pre vyťažené domácnosti, ale aj pre gastroprevádzky. 

Náš tip: kvalitné a cenovo dostupné profesionálne batérie značky Aquaristo Style sú skvelou voľbou pre všetkých nadšencov gastronómie. 

Nizkotlakové - beztlakové batérie sú navrhnuté pre použitie s beztlakovými ohrievačmi vody. Dizajnovo pripomínajú štandardné batérie, avšak majú tri pripojovacie hadičky: dve sa inštalujú do ohrievača a jedna slúži ako prívod studenej vody. Na trhu sú dostupné v nástennej aj stojankovej verzii.  

Batérie s filtráciou odstraňujú z vody nežiadúce látky, napríklad chlór. Zabezpečujú tak čerstvú, chutnú a zdravú vodu vhodnú nielen na pitie, ale aj na umývanie riadu a prípravu potravín. 

Batérie s ohrevom vody: umožňujú okamžite získať vriacu vodu priamo z kohútika. Rýchlo si tak pripravíte kávu či čaj alebo napustíte vodu do hrncov na varenie. Batérie sú opatrené detským bezpečnostným zámkom zabraňujúcim náhodnému spusteniu vriacej vody.

Náš tip: radi by ste povýšili vašu kuchyňu na novú úroveň? Nechajte sa očariť batériami RED a BLUE značky Grohe a batériami AQUITTURE značky Hansgrohe. Kombinujú v sebe filtráciu s bublinkami a buď ohrev alebo chladenie vody. Tieto batérie vám uľahčia život a spríjemnia každodenné varenie.

Výbava pre vyšší komfort a efektivitu

Kvalitné drezové batérie sú opatrené perlátorom, ktorý zmiešava vodu so vzduchom, čím vytvára rovnomerný prúd vody, eliminuje jej nepríjemné rozstrekovanie, poskytuje jemnejší prúd a prispieva k nemalej úspore vody.

Batérie s otočným ramienkom či flexibilným ramienkom zabezpečuje pohodlné umývanie drezu a riadu. Skvelým pomocníkom je aj výsuvná koncovka s hadicou ukrytou v batérii: poskytuje maximálnu flexibilitu a umožňuje dosiahnuť vodou aj do neprístupných častí väčších drezov či naplniť vyššie hrnce. Možnosť prepnutia na spršku s jemným prúdom vody, ideálnym pre omývanie krehkého ovocia či zeleniny, prináša do umývania ešte viac komfortu a efektivity. 

Náš tip: doprajte si maximum komfortu a funkčnosti s štýlovou batériou Hansgrohe AQUNO: komfortne vysoká kuchynská batéria s výsuvnou sprškou, doplnená o SatinFlow: veľmi jemný, plošný prúd, ktorý nestrieka a je skvelý pre omývanie jemného ovocia či zeleniny. 

Sety drezov s batériou: dokonalá harmónia

Plánujete vymeniť nielen batériu, ale aj drez? Vyberte si buď jednotlivo alebo sa poohliadnite po setoch drezu s batériou. Tieto sety ponúkajú funkčný a dizajnový súlad a zvyčajne aj výhodnejšiu cenu. Pre dokonalú harmóniu v kuchyni môžete k drezom dizajnovo zladiť aj dávkovač na saponát

Čo zvážiť pred výberom batérie? 

Skôr než sa rozhodnete pre vašu novú drezovú batériu, premyslite si odpovede na tieto otázky:

  • kde máte prívod vody? Podľa toho si zvoľte batériu stojankovú alebo nástennú. 
  • aký veľký je váš drez? Vyberte si batériu s dostatočným rozsahom otáčania, prípadne aj s výsuvnou sprškou, aby ste dosiahli všade, kam potrebujete.
  • aký štýl preferujete? Batéria by mala ladiť ako s drezom, tak aj so zvyškom kuchyne. 
  • aký je váš životný štýl? Postačí vám jednoduchšia batéria na občasné umývanie riadu a potravín? Alebo často varíte a pečiete a tak potrebujete batériu s väčšou výbavou, ktorá vám prácu v dreze uľahčí? 
  • aký máte rozpočet na kúpu? Batérie sa pohybujú v rôznych cenových reláciách. Odporúčame investovať do batérie od renomovaných výrobcov, aby cena nebola na úkor kvality.

Veríme, že náš sprievodca svetom drezových batérií vám poskytol užitočné tipy, ako si vybrať tú správnu drezovú batériu pre vašu kuchyňu. Ak by ste potrebovali poradiť, obráťte sa na nás. Váš domov si zaslúži len to najlepšie a my v Intercom.sk sme tu, aby sme vám s výberom pomohli.

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€