Sprchové batérie - Osvieženie pod sprchou GROHE

Zlepšite svoje zážitky v sprche s kvalitnými sprchovými batériami. Naša ponuka zahŕňa rôzne dizajny, ktoré zaručujú efektívnosť a trvácnosť. Vyberte si batériu, ktorá perfektne doplní vašu sprchu.

55 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Komplexný sprievodca výberom sprchovej batérie pre vašu kúpeľňu

Pri renovácii alebo výstavbe novej kúpeľne je jedným z kľúčových rozhodnutí výber sprchovej batérie. Nielenže ovplyvní celkový dizajn kúpeľne, ale tiež kvalitu vášho sprchovania, či už ide o ranné osvieženie alebo večernú relaxačnú sprchu. Preto je dôležité zvoliť si takú sprchovú batériu, ktorá naplní vaše očakávania do posledného detailu.

Typy sprchových batérií

  • kohútikové batérie: predstavujú starší typ sprchových batérií. Keďže dosiahnutie požadovanej teploty vody je pracnejšie, nepatria k úsporným a komfortným batériám, stále sa však tešia veľkej obľube vďaka tradičnému dizajnu, ktorý skvele zapadá do retro alebo vidieckeho štýlu interiéru.
  • pákové batérie: najbežnejší typ sprchových batérií. Ich ovládanie je intuitívne. Sú cenovo dostupnejšie než batérie termostatické, no súčasne aj menej úsporné.
  • termostatické batérie: ovládané sú rukoväťami, ktoré umožňujú reguláciu intenzity prietoku a teploty vody. Tieto batérie dokážu namiešať požadovanú teplotu vody okamžite a udržiavať ju konštantnou bez ohľadu na výkyvy tlaku v domácnosti. To nielenže zvyšuje bezpečnosťkomfort, ale aj eliminuje plytvanie vodou, čo vedie k výraznej úspore vody, energií a financií a tak sa rýchlo vykompenzuje vyššia obstarávacia cena. Termostatické batérie disponujú bezpečnostnou poistkou proti opareniu a mnohé aj technológiou zaručujúcou chladný, na dotyk príjemný povrch. Tieto vlastnosti robia z termostatických batérií skvelú voľbu pre moderné a ekologicky zmýšľajúce domácnosti, najmä tie s malými deťmi.

Sprchové batérie podľa spôsobu montáže

  • nástenné sprchové batérie: vynikajú jednoduchou montážou. Pred výberom je dôležité zmerať rozstup medzi prívodnými rúrkami: v súčasnosti prevláda rozstup 150mm, stretneme sa aj so 100mm. Väčšina nástenných batérií má spodný vývod pre pripojenie sprchovej hadice, niektoré majú len horný vývod pre pripojenie sprchovej tyče, iné zas kombináciu oboch. Vďaka širokej škále dizajnov uspokoja predstavy každého zákazníka.

Náš tip: potrebujete pripojiť k batérii sprchovú tyč? Odporúčame sprchové batérie s horným vývodom značky Aquaristo Style

  • podomietkové sprchové batérie: sú skvelou voľbou pre milovníkov minimalizmu a elegancie. Inštalujú sa na montážne teleso zapustené pod omietku či pod obklad. Viditeľná zostáva len ozdobná krytka a ovládacie prvky ako páka či rukoväte. Oceníte ich v malých sprchových kútoch, kde šetria cenný priestor. A nemusíte sa vôbec obávať prípadnej nutnej opravy a údržby: po zložení krytky sa poľahky dostanete k všetkým skrytým montážnym prvkom. Podomietkové batérie môžu byť určené pre jedno alebo pre viac odberných miest. Obslúžia tak nielen ručnú sprchu, ale aj vaňu či hlavovú sprchu. Prepínanie zabezpečuje klasický alebo keramický prepínač. K batérii budete okrem montážneho telesa potrebovať aj hadicovú prípojku - tzv. „kolienko“, ktoré slúži k pripojeniu sprchovej hadice; a tiež nástenný držiak pre ručnú spršku, ak nie je súčasťou hadicovej prípojky.

Nezabudnite: Pri výbere montážneho telesa dbajte na kompatibilitu s vašou batériou: optimálnym riešením je zvoliť teleso a batériu od rovnakého výrobcu.

Premeňte svoju kúpeľňu na wellness

Radi by ste si vychutnávali wellness vo vlastnej kúpeľni? Termostatické batérie HANSAEMOTION s kúrou Wellfit vám to umožnia. Disponujú totiž tromi špeciálnymi programami. S programom Reload sa postaráte o dokonalý štart do aktívneho dňa, po náročnom fyzickom výkone sa budete opäť cítiť fit s programom Recover a program Relax vám poskytne dokonalé uvoľnenie a odbúranie nahromadeného stresu. Batérie navyše môžete ovládať pomocou Bluetooth.

Veríme, že s naším sprievodcom bude pre vás výber sprchovej batérie hračkou. Potom už len stačí doladiť k batérii zvyšok sprchového príslušenstva alebo si zvoliť jednu z našich sprchových súprav či kompletných sprchových systémov. Pokiaľ by ste potrebovali s výberom poradiť, obráťte sa na nás. 

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€
Doprava zadarmo pri nákupe nad 150€