Moderné drezy a doplnky ku drezom

Objavte naše štýlové a funkčné drezy a doplnky, ktoré transformujú vašu kuchyňu na praktické a esteticky príjemné pracovisko. Vyberte si z rôznych materiálov a dizajnov, aby vaša kuchyňa odrážala váš osobitý štýl.

508 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Ako vybrať správny drez a udržiavať ho v perfektnom stave?

Drez je srdcom kuchyne. Miestom, kde sa venujeme umývaniu radu, čisteniu ovocia a zeleniny, príprave lahodných jedál. Výber ideálneho drezu preto neradno podceniť: ovplyvňuje celkovú funkčnosť a estetiku kuchyne. Či už preferujete klasický nerezový drez alebo vás zaujme granitový drez, je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových aspektov. A aby ste zachovali jeho krásu a dlhovekosť, je nevyhnutná správna údržba.

Výber správneho materiálu

Materiál drezu má zásadný vplyv na jeho vzhľad, odolnosť a údržbu.

  • nerezové drezy sú obľúbené pre odolnosť, vysokú úroveň hygieny a jednoduchú údržbu. Sú moderné, štýlové a hodia sa do každej kuchyne. Svoje miesto majú aj v gastro prevádzkach.
  • granitové drezy vynikajú mimoriadnou pevnosťou a odolnosťou. Pôsobia luxusne a sú dostupné v širokej škále farieb, vďaka čomu sa prispôsobia dizajnu každej kuchyne.
  • keramické drezy sú skvelou voľbou pre kuchyne v rustikálnom či provensálskom štýle. Vďaka svojej elegancii a nadčasovosti však perfektne zapadnú aj do kuchyne modernej. Navyše sú extrémne odolné voči vysokým teplotám a chemikáliám a ľahko sa udržiavajú.

Funkčnosť a dizajn

Dôležitými faktormi pri výbere drezu sú aj veľkosť, tvar a funkcie. Zohľadnite účel využívania drezu, počet osôb v rodine a váš životný štýl. Menšia domácnosť si vystačí s jednodrezom. Väčšie domácnosti a kulinárski nadšenci ocenia priestranný dvojdrez. Rohový drez padne vhod, ak ho potrebujete umiestniť do rohu kuchynskej linky. Všetky tieto typy drezov môžu byť doplnené o odkvapkávaciu plochu a prídavnú vaničku. Zaobstarať si môžete aj rôzne praktické doplnky k drezu ako sú dávkovače saponátu, dosky, cedidlá, sitká, odkvapkávače, držiaky na hubky, ale i drvič odpadu. K drezom do kuchyne sa takisto hodia koše a sortéry, vďaka ktorým sa budete vedieť rýchlo a efektívne zbaviť odpadu.

Sety drezov s batériou

Pozornosť venujte aj kuchynskej batérii – spolu s drezom tvorí nerozlučnú dvojicu.  Aby sme vám výber uľahčili, pripravili sme dokonale zladené sety granitových drezov s batériou aj nerezových drezov s batériou, ktoré v sebe kombinujú praktickosť s estetikou.

Údržba a čistenie

Drezy pravidelne čistite mäkkou handričkou a jemným čistiacim prostriedkom. Na granitové a keramické drezy nepoužívajte príliš agresívne čistiace prostriedky. Vhodným riešením je použitie špeciálnych čistiacich pást a impregnácií odporúčaných výrobcom. Drezy udržiavajte suché, aby ste predišli škvrnám od vody, na čo môžu byť náchylné hlavne nerezové drezy. Používaním ochranných podložiek a mriežok na dne drezu predídete škrabancom a iným poškodeniam.

Výberom správneho drezu a jeho optimálnou údržbou zabezpečíte, že vám váš nerezový drez, granitový drez či keramický drez budú slúžiť mnoho rokov a zaručia vám spokojnosť a komfort pri každodennej práci v kuchyni.

Expedícia do 24hod
Expedícia do 24hod
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 30 rokov na trhu
Viac ako 8000 položiek skladom
Viac ako 8000 položiek skladom